Galewski Stone
We help to find
What are you looking for?
Aktualności, Materiały, Trendy

Wyrafinowanie i elegancja marmuru

Wyrafinowanie i elegancja marmuru 1

Wszyscy wiemy, że jednym z najczęściej używanych materiałów budowlanych w historii jest kamień naturalny. Ale nie kamień naturalny, zwłaszcza marmur. Do najsłynniejszych budowli z marmuru należą Pałac Wersalski, obelisk w Waszyngtonie i Panteon w Rzymie.

Marmur to cenny naturalny materiał, który w ostatnim czasie staje się coraz bardziej nieuniknionym trendem w aranżacji wnętrz, dając poczucie elegancji i wyrafinowania. Uniwersalność marmuru sprawia, że jest on bardzo widoczny w wystroju wnętrz: podłogach, ścianach, stołach, konsolach, blatach kuchennych i łazienkowych, stolikach kawowych, a nawet dodatkach.

Marmur to skała metamorficzna złożona z węglanu wapnia i naturalnych zanieczyszczeń ułożonych w warstwy, które tworzą jego unikalne żyły. Z biegiem czasu te naturalne zanieczyszczenia mogą przemieszczać się pod wpływem czynników zewnętrznych (temperatura, ciśnienie), przez co marmur zmienia swój wygląd. Dlatego marmur jest również nazywany żywym kamieniem.

Powodem, dla którego marmur pozostaje materiałem tak często wykorzystywanym w budownictwie i luksusowych wykończeniach, są jego cechy charakterystyczne: nienaganna estetyka, wytrzymałość, trwałość i wszechstronność Trwałość tej skały metamorficznej odnosi się do jej odporności na czynniki chemiczne, fizyczne, mechaniczne, organiczne i atmosferyczne. Marmur ma niski współczynnik załamania światła, co oznacza, że promienie światła mogą przenikać przez strukturę kamienia, nadając mu indywidualną jasność. Tym samym otoczenie, w którym są instalowane, zdaje się być nieustannie spowite blaskiem historii. Jednocześnie delikatność kolorów i różnorodność żył nadają marmurowi jego wartość. Wartość, która stawia ją w czołówce preferencji pod względem aranżacji każdego rodzaju powierzchni.

To powiedziawszy, zalecamy, aby przed zaplanowaniem jakichkolwiek renowacji, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, dokładnie zbadać materiały, których chcesz użyć, a my oddamy do Twojej dyspozycji nasz zespół ekspertów od kamienia naturalnego, aby ułatwić Ci wybór.

Date:
2023-07-25
Share:
Social